Reklam ajansı; en basit tanımı ile marka ya da firmanızın pazarlama faaliyetlerini stratejik ya da fiziksel olarak yürüten, markanızın bilinirliğini arttırmayı amaçlayan kuruluşlardır . Reklam ajansından hizmet almak birçok farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Pazarlama yöntemlerinizi doğrudan reklam ajansı danışmanlığı ile alarak tüm ya da belirli bir kısım pazarlama iletişim yönetimini alabildiğiniz gibi kendi pazarlama yöntemlerinizi belirleyerek yalnızca aksiyon kısmında da destek alabilirsiniz.

Reklam kavram olarak çok geniş bir kapsama sahip olduğu için reklam ajansı hizmetleri medya reklamları, baskı hizmetleri, viral çalışmaları ve dijital pazarlama kapsamlı olabilir. Hangi reklam türünün sizin için en etkili olduğuna karar verdikten sonra belirlenen reklam çeşidinde uzmanlaşmış bir reklam ajansıyla çalışmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Reklam Ajansı Ne Yapar?

Reklam ajansı; markanızın pazarlama profilini yöneterek hedeflenen kitlelerce tanınması ve ticari hacminizi arttırmayı amaçlar.

Reklam ajansları birçok hizmeti verebildiği gibi bazı reklam türlerinde özelleşebilir. Niş reklam, viral reklam, dijital reklam, medya reklamları başlıca reklam türleridir. Reklam ajansının ne iş yaptığını sorgulamak ise markanızın ihtiyacı olan reklam türünü belirledikten sonra önceliklenecek bir sorudur.

Marka-reklam uyumu pazarlama stratejiniz ve kurumsal iletişim profiliniz açısından oldukça önemlidir. Özellikle, son günlerin yükselen trendi dijital reklamlarda firmanız için en etkili reklam içeriğini belirlemek oldukça kritiktir. Reklam çöplüğü olarak nitelendirebileceğimiz dijital dünyada etkili reklam ve pazarlama için profesyonel yardım almak ön plana çıkarak fark edilmenizi sağlayacaktır. Dijital reklamlarla kısa ve uzun vadede geri dönüşlerle ticari hacminizi kolaylıkla büyütebilirsiniz.