Düğün davetiyesi seçiminizi yapmadan önce davetli sayınızı belirlemenizde fayda var. Daha sonra model seçimine geçebilirsiniz. Peki düğün davetiyesi seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Binlerce model arasından kolayca seçim yapabilmek için kriterlerinizi belirleyip; birinci adımda nasıl bir düğün davetiyesi istediğinize, ikinci adımda da sözlere karar verin.

Model seçimi yaparken öncelikle en güzel düğün davetiyelerinin sizin tarzınıza uygun modeller olduğunu söyleyelim. Sizi en çok romantik davetiyeler mi, minimal olanlar mı, gösterişli modeller mi yoksa yaratıcı davetiyeler mi etkiliyor?

Davetiye modeli seçerken birçok farklı fikir size yol gösterebilir. Mesela; davetiye modelinizi düğün konseptinize uygun seçebilirsiniz. Eğer farklı bir alternatif arıyorsanız çift olarak anlamlı bulduğunuz aksesuarları birleştirerek yalnız size özel bir davetiye yaptırabilirsiniz.

Organizasyonun türü de davetiye modelinize karar verirken size yardımcı olabilir. Küçük bir tören düzenleyecekseniz sade ve şık bir nikah davetiyesi, deli dolu bir parti içinse ilginç düğün davetiyeleri arasından kalıcı ve marjinal bir seçim yapın.

Tasarım ile ilgili son kararınızı vermeden davetiyenizin düğün mekanınızın havasına ve mevsime uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Örneğin; ilkbahar aylarında, romantik bit kır düğünü yapacaksanız çiçekli düğün davetiyesi modelleri uygun seçim olacaktır.

Model seçiminden sonra sıra düğün davetiyesi metinlerini belirlemeye geldi. Sizi ve müstakbel eşinizi en iyi yansıtanı seçmek aşkınızı davetlilere anlatmanın güzel bir yolu olacaktır. Kararsızlığınıza çözüm olması için derlediğimiz düğün davetiye sözleri arasından uygun alternatifler bulabilirsiniz.

Davetiye sözlerine değinmişken, davetiye üzerindeki yazılar için kolay okunabilir bir font ve punto seçmeye de dikkat etmenizde fayda var.

Kaynak :dugun.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir